back to top

LIGA NACIJA: Srbija rutinski protiv Japana, poznatog protivnika u četvrtfinalu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije trijumfalno je završila turnir A skupine trećeg tjedna ovogodišnje Lige nacija u Calgaryju, nakon pobjede nad Japanom 3:1, po setovima 22:25, 25:20, 25:19 i 25:22. , nakon 110 minuta igre.

Japan je napravio problem samo u prvom setu, au preostala tri Srbija je rutinski trijumfirala.

Katarina Lazović bila je najefikasnija s 20 poena, a pratile su je Maja Aleksić s 18 i Jovana Stevanović s 13.

Srbija će u četvrtfinalu Lige nacija u Ankari igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, koje će ligaški dio natjecanja završiti na prvom mjestu. No, tu prvu poziciju pri određivanju parova četvrtfinala zauzet će Turska, domaćin turnira, pa će Srbija, sedma na tabeli, u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane selekcije, tj. , sad.

Na Završnom turniru nastupit će osam reprezentacija, a natjecanje počinje četvrtfinalnim utakmicama.

Završni turnir u konkurenciji odbojkašica igrat će se od 13. do 17. srpnja.