LIGA NACIJA: Srbija nakon preokreta za jednu od 8 najboljih

29/06/2022

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je selekciju Njemačke sa 3:1 (17:25, 25:16, 25:21, 25:18) u prvoj utakmici trećeg tjedna Lige nacija.

Nakon lošeg prvog seta reprezentacija Srbije nastavila je maestralno igrati i tako se približila na korak od plasmana u 8 najboljih momčadi.

Najefikasnija u redovima Srbije bila je kapetanica Ana Bjelica s 15 poena, Bjanka Buša i Maja Aleksić postigle su po 13 poena, dok je Katarina Lazović utakmicu završila s deset poena.

U njemačkom sastavu najbolje su bile Hannah Ortmann i Camilla Weitzel s po 13 poena, dok je Lina Alsmeier dodala 12 koševa.

Srbija je nakon devet odigranih utakmica peta na ljestvici Lige nacija sa 17 bodova, dok je Njemačka na 14. poziciji s osam bodova.

odbojkašice Srbije sljedeću utakmicu igraju u noći između četvrtka i petka, od 4.00 sata, a rival će biti selekcija SAD-a.

www.sportskacentrala.com