odbojkašice Srbije su ostvarile treću pobjedu u ovogodišnjoj Ligi nacija. Na turniru u američkom Arlingtonu su pobijedile Bugarsku rezultatom 3:1.
Po setovima 18:25, 25:21, 25:17, 25:16
Prvi set je bio izjednačen na početku. Bugarska je napravila seriju od 7 poena (11:4) koja je odlučila ishod prvog dijela. Protivnici su poveli 1:0.
Srbija je slično završila i drugi set. Bugarska je imala +2 prednost na kraju. Ekipa Giovanni Guidettija je napravila seriju od 6 poena od 18:20 do 24:20 i izjednačila rezultat.
Srbija je odigrala mnogo bolje u trećem i četvrtom setu. Uzelac i Bjelica su bili raspoloženi sa po 18 poena. Kod Bugarki je najleđila Nikolova sa 21 poenom.
Našu reprezentaciju očekuju dvije utakmice Lige nacija protiv Nizozemske i Francuske 12. i 14. lipnja u Fukuoki.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
