5 C
Sarajevo
Pet, 12, 22

LAVER CUP: Novak lako slavio protiv polufinalista US Opena

Srbijanski tenisač Novak Đoković svladao je polufinalista nedavnog US Opena Francisa Tiafoea u posljednjem pojedinačnom meču drugog dana Laver Cupa sa 2-0, po setovima 6:1 i 6:3.

Time je donio novu prednost europskoj momčadi koja sada vodi u ukupnom skoru s 3-2.

Novak se do prvog seta došetao dominantnom igrom, kojom Amerikancu nije ostavio ni najmanju priliku. Nakon rezultata 1-1 odigrao je pet uzastopnih gemova, uz dva breaka i dominantne servis gemove, u kojima nije izgubio niti jedan poen!

Novak je i u drugom setu nastavio u istom ritmu te je odmah na startu treći put zaredom oduzeo servis protivniku. Tiafo je pokazao zube već u sljedećem gemu, kada je uzeo ne samo prvi poen na servis našeg igrača, već je nanizao tri za preokret 30-00 i break priliku. Ipak, u dva sjajna duga poena Srbin je uspio materijalizirati break i nastaviti seriju.

U sljedećem gemu Amerikanka je konačno prekinula niz od 8 uzastopnih gemova, iako je srpska tenisačica uspjela doći do izjednačenja nakon 00-40. I u svom sljedećem servis gemu uspio je spasiti dvije break lopte i dodatno produžiti meč.

Do kraja je Đoković još jednom slomio suparnika, au posljednjem gemu za rutinsku pobjedu i novu prednost europske momčadi.

Očekuje se da će Novak uskoro izaći na teren u igri parova, zajedno s Matteom Berretinijem.