Nakon jutrošnje eliminacije Ige Šviontek, Australian Open ostat će turnir zapamćen po jedinstvenoj činjenici.
Nikada se u open eri nije dogodilo da dva prva nositelja u muškoj i ženskoj konkurenciji ispadnu prije četvrtfinala Grand Slama.
S Elenom Rybakinom koja je pobijedila br. 1 nositeljica Iga Swiatek danas, ovogodišnja #AusOpen bit će prvi Grand Slam turnir u Open Eri na kojem su prva 2 nositelja u pojedinačnim ždrijebovima za muškarce i žene izgubila prije četvrtfinala.
— ITF Media (@ITFMedia) 22. siječnja 2023
U drugom kolu, u ženskoj kategoriji, druga nositeljica Tunišanka Ons Jaber izgubila je od Čehinje Markete Vondoruševe.
Kod muškaraca, branitelj naslova Rafael Nadal, kao prvi nositelj, izgubio je u drugom kolu od Mackenzieja MacDonalda. U istoj fazi eliminiran je i drugi nositelj Casper Rood, također od Amerikanca Jensona Brooksbyja.
www.sportskacentrala.com
