Milan i Crvena zvezda ponovo će se sastati nakon 3 godine. Ovoga puta bit će to u 6. kolu Lige prvaka, a prethodno su imali okršaj u 1/8 finala Europske lige i bilo je 1:1 na San Siru.
Jedan od igrača koji je bio dio tog dvoboja bio je i Mirko Ivanić.
– Sjećam se te utakmice i imam je u lijepom sjećanju. Tada smo na ovom stadionu igrali izvrsno iako nismo bili favoriti. Tada smo igrali timski i disciplinirano. Ovako bismo trebali igrati i sutra, a još će netko moći “iskočiti”. U svakom slučaju, čeka nas teška utakmica, protiv jedne od najboljih momčadi na svijetu, ali moramo biti disciplinirani, svesti greške na minimum. Takve ekipe kažnjavaju svaku sitnicu, stoga moramo biti disciplinirani i oprezni, a tek onda se nadati pozitivnom rezultatu.kazao je Ivanić.
Veznjak Zvezde usporedio je današnju momčad Milana s onom iz 2021. godine.
– Teško je uspoređivati ta dva razdoblja. Svakako mislim da su obje momčadi jače u odnosu na naš prethodni susret, a tada je to još bila Europska liga, dok se sada sastajemo u puno boljem natjecanju – Ligi prvaka. Sigurno će ova utakmica biti teža nego prije tri godine, sada se igra pred publikom, ali mislim da smo spremni za to, imamo iskustva, imamo pobjedu iz susreta protiv Stuttgarta. Vratili smo izgubljeno samopouzdanje, vratili su se ozlijeđeni igrači, pa mislim da sada imamo veće šanse .
Milan je kvalitetna momčad, koja je dobro popunjena na svim pozicijama.
– Milan je jako dobra i kvalitetna momčad i teško je izdvojiti pojedince na bilo kojoj poziciji. Imaju fantastične igrače, što pokazuju već godinama, pa bi bilo neozbiljno bilo koga izdvajati. Dobro su popunjeni na svim dijelovima terenapodvukao je Mirko Ivanić.
