back to top

Inter ima dva boda manje od gradskog rivala Milana dva kola prije kraja. Mora da ostvari obje pobjede i da se nada da će jednu od preostale dvije utakmice Rossoneri izgubiti.

Nerazzurre nakon pobjede nad Juventusom u finalu Kupa, očekuje teško gostovanje kod Cagliarija, koji i dalje nije osigurao opstanak i svakako će imati poseban motiv u duelu s aktuelnim šampionom države.

Trener milanskog tima Simone Inzaghi sprema ponovo zarotirati sastav, te je najavljeno da će napraviti tri izmjene u odnosu na prošli meč.

Edin Džeko je imao određenih problema u finalu Kupa, izašao je u 63. minuti, a vjeruje se da će mjesto u nedjelju prepustiti Joaquinu Correi, koji će zaigrati uz Lautara Martineza.

Alessandro Bastoni se oporavio od povrede i on će biti starter umjesto Danila D’Ambrosija, dok će Mattea Darmiana zamijeniti Denzel Dumfries.

Prema listu Corriere dello Sport, Inter će zaigrati u ovom sastavu: Handanović; Skriniar, de Vrij, A. Bastoni; Dumfries, Barella, Brozović, Calhanoglu, Perišić; Lautaro Martinez, Correa.

Naravno, kao i obično kada ne igra od početka, Džeko bi trebao ući nekih 20-30 minuta prije kraja meča.

Objava Inzaghi već odredio sastav za ključnu utakmicu u borbi za Scudetto, spremio tri promjene pojavila se prvi puta na Gol.ba.