Sve veći broj prijava stiže na adresu Prekršajnog suda u ovom gradu, a lokalna samouprava je organizovala i sastanak sa predstavnicima nadležnih institucija u nadi da će uspjeti da nađu rješenje za ovaj problem.
Kako će ovaj grad pokušati da spriječi organizovano prosjačenje objasnio je za Kurir televiziju šef službe za poslove gradonačelnika Besar Hadžić.
- Grad Novi Pazar se duži niz godina bori sa ovim problem. Povodom toga održan je sastanak jučer. Svi koji su po zakonu zaduženi da se bave ovim problemom, prisustvovali su sastanku. Ono što mogu da kažem, jedan od zaključka je da svake godine kada počinje ljetna sezona imamo ekspanziju ljudi koji prose. Bez obzira na sve predrasude, građani im daju po 50 i 100 dinara. Apelovao bi na građane da to više ne rade iz razloga što samo otežavaju situaciju tog lica, ne mogu sa tom sumom da mu pomognu i samo ga održavaju u tom stanju – rekao je za Kurir televiziju Hadžić.
hayat.ba
