back to top

Gojo gazi: U dva seta riješio bivšeg Top 20 igrača

Hrvatski tenisač Borna Gojo nastavlja u izvrsnoj formi. Nakon što je prošlog tjedna igrao finale Challengera Monterreyu, pobjedom je startao na Challengeru u američkom Wacu…

Gojo, koji je sve bliži premijernom ulasku u Top 100, svladao je u prvom kolu Benoita Pairea, nekadašnjeg 18. igrača svjetske ljestvice.

Završilo je 6:3, 6:4 za samo 56 minuta igre. Gojo je zabio deset aseva, iskoristio dvije “break” lopte i spasio obje koje je imao Paire.

Francuz u posljednje vrijeme više pažnje dobiva zbog svojih ekscesa, nego zbog kvalitetne forme (trenutno je 207. na ATP listi), no pobjeda nad njim svakako je vrijedna za splitskog tenisača.Šestom nositelju Goji (ATP 127) sada se otvara lijepa prilka za još jedan dalek domet jer sljedeći mu je suparnik Japanac Sho Shimabukuro (ATP 236), a s obzirom na povlačenja ili rane poraze nekih nositelja, do eventualnog finala najbolje rangirani suparnik bio bi mu Aleksandar Kovačević kojeg je svladao prošlog tjedna u Meksiku.

Challenger u Wacu (Teksas) igra se za nagradni fond od 80.000 dolara, a riječ je o turniru kategorije 75 koji se igra na tvrdoj podlozi.

Objava Gojo gazi: U dva seta riješio bivšeg Top 20 igrača pojavila se prvi puta na Gol.ba.