Frankfurt osvajanjem Evropske lige zaradio veliki novac, ni Rangers nije prošao loše

19/05/2022

Eintracht Frankfurt je sinoć u Sevilji nakon penala savladao škotski Rangers i osvojio Evropsku ligu.

Nakon 90 i 120 minuta bilo je 1:1, a Nijemci su realizirali svih pet penala, dok je za Škote bio koban promašaj Aarona Ramseyja.

Eintracht je pobjedom u finalu i osvajanjem trofeja zaradio lijepu sumu od 8,6 miliona eura, a nisu loše prošli ni Rangersi, u čiju kasu će se sliti 4,6 miliona eura, prenosi Index.

Međutim, to je samo jedan dio zarade ovih timova. U nokaut-fazi oba su kluba zaradila još 5,8 miliona eura, a samim plasmanom u grupnu fazu Evropa lige inkasirali su još po 3,63 miliona eura.

U grupnoj fazi je Frankfurt imao tri remija i tri pobjede, što je značilo dodatnih 2,5 miliona eura u njihovoj kasi. Kad se sve ovo zbroji, njemački je klub iz Evropske lige izašao bogatiji za 20,5 miliona eura!

Objava Frankfurt osvajanjem Evropske lige zaradio veliki novac, ni Rangers nije prošao loše pojavila se prvi puta na Gol.ba.

gol.ba