Mladi tenisač Luka Van Esch (19) napravio je veliko iznenađenje prvog dana ATP turnira u Banjoj Luci.
Nakon preokreta svladao je favoriziranog Švicarca Stana Wawrinku s 2:1.
Sljedeći suparnik u drugom kolu mu je najbolji igrač planete Novak Đoković.
Osvrnuo se na dojmove nakon dvoboja s Wawrinkom te na svoja očekivanja od utakmice sa Srbinom.
–Novak je veliki šampion, ne samo u tenisu, nego u sportu općenito. Bit će to sjajna utakmica, znam da ću morati dati sve od sebe da je dobijem. Odrastao sam uz Novakove mečeve. Privilegija je igrati protiv njega. On je iskusan igrač, iza sebe ima mnogo utakmica i naslova. Sretan sam što sam uspio pobijediti u ovom jako dugom meču. Bio je sjajan u prvom setu, ali sam imao osjećaj da mogu doći do preokreta. Bio sam fokusiran, u druga dva seta. U svakom slučaju, bila je privilegija igrati protiv Wawrinke, On je rekao.
Francuz je trenutno 87. na ATP listi, a raspored meča s Đokovićem bit će poznat nakon završetka prvog kola.
www.sportskacentrala.com
