back to top

(FOTO) Sloboda i Velež podijelili bodove

Fudbaleri Slobode danas su u Banovićima u sklopu zaostalog susreta trećeg kola Premijer lige BiH remizirali rezultatom 1:1 protiv Veleža.

Tuzlanski sastav je dobro otvorio meč, s obzirom na to da je Maksimović već u drugoj minuti zaprijetio golmanu Veleža.

U narednom napadu je Bogdanovića testirao i Vranješ, koji je primio loptu, okrenuo se i šutirao sa vrha šesnaesterca, ali je golman Rođenih zaustavio njegov udarac.

Igrala se deveta minuta kada su gosti zabilježili prvu ozbiljniju priliku na utakmici. Džanković je šutirao, ali je Vošnjak sjajno uklizao, da bi u istom napadu Zeljković blokirao pokušaj Osmića.

Zeljković se u 11. minuti odvažio na šut sa 25 metara, ali je lopta otišla pored gola Slobode, da bi se nekoliko minuta kasnije Haskić našao u prilici, koji je imao dribling više i na taj način je propala dobra prilika za Rođene.

Osmić je u 21. minuti imao veliku šansu za Slobodu nakon jednog prekida, ali je ispred njega intervenisao Bogdanović. Golmanu Slobode je u 32. minuti zaprijetio Anđušić nakon dobrog prodora, ali je njegov udarac zaustavio Bukvić, uz pomoć Osmankovića.

Ujedno je to bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je počelo odlično za tuzlanski sastav. U 47. minuti je Vranješ doveo svoju ekipu u vodstvo nakon što se sjajno snašao u šesnaestercu Veleža.

Nekoliko minuta kasnije, Sloboda je mogla udvostručiti prednost, ali je prvo izblokiran udarac Vranješa, zatim i Delića, a onda je Bogdanović odbranio udarac Maksimovića.

U 59. minuti je Bogdanović spasio Velež nakon pokušaja Maksimovića, da bi potom se na šut odlučio Vranješ, ali je i njegov udarac izblokiran.

Sedam minuta kasnije, Velež je došao do izjednačenja. Pršeš je ubacio loptu nakon prekida, a Devedžić je zatresao svoju mrežu.

Nakon toga je Bukvić spasio Slobodu nakoj sjajnog pokušaja Pantelića, a onda je golmana tuzlanskog kluba pokušao savladati Kvakić nakon ubačaja Pršeša, ali u tome nije uspio.

Novu priliku za Velež je u 85. minuti imao Vehabović, ali je u posljednjim trenucima intervenisao Osmanković, da bi nakon toga udarac Pršeša sa 25 metara zaustavio Bukvić.

Rođeni su u finišu utakmice bili dosta opasniji, čak je i Vehabović pogodio prečku, ali Velež na kraju nije uspio da dođe do gola i preokreta u Banovićima, pa je ostalo 1:1.

FK Sloboda – FK Velež (Vranješ 48‘, Kenin Devedžić (autogol) 66‘).