back to top

(FOTO) Plavi arhivirali pobjedu protiv Zrinjskog i okrenuli se novom izazovu

Fudbaleri Željezničara su u sklopu drugog kola Premijer lige BiH nakon preokreta u Mostaru na stadionu Pod Bijelim brijegom savladali aktuelnog prvaka BiH, ekipu Zrinjskog.

Konačan rezultat ovog meča je glasio 2:1 za klub sa Grbavice, a prvi do vodstva su došli Plemići. Nakon što je Bekić u 35. minuti izveo slobodan udarac, Bilbija je glavom pogodio mrežu Muftića i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu je Željezničar došao do izjednačenja. Igrala se 65. minuta kada je Hamza Gasal sa distance sjajno pogodio dalji ugao golmana Solde.

U 81. minuti je Zrinjski ostao sa igračem manje na terenu. Ćorluka je povukao za dres Santosa, a onda je dobio drugi žuti karton i morao je ranije završiti meč.

Prednost i vidu igrača je klub sa Grbavice iskoristio u 83. minuti. Štilić je odlično odložio loptu za Mekića, koji je prizemnim udarcem matirao Soldu, za konačan rezultat ovog susreta.

Nakon meča u Mostaru, igrače Željezničara u narednom kolu očekuje još jedan derbi. U trećem kolu na Grbavicu stiže Široki Brijeg.

Uoči ovog duela, fudbaleri tima sa Grbavice su odradili trening i svi igrači su trenirali u punom intenzitetu.

Naredni trening će igrači Željezničara obaviti sutra od 18 sati u Hrasnici, a utakmica sa Širokim Brijegom je na rasporedu u nedjelju od 19 sati.

Kako je izgledala atmosfera na treningu, pogledajte u fotogaleriji.