Fiorentina u Ligi Konferencije, Atalanta bez Evrope

22/05/2022

Posljednje kolo u Italiji donijelo je rasplet u borbi za plasman u evropska takmičenja u narednoj sezoni.

Odigrana su tri meča u subotu uvečer, a najveći dobitnik je Fioretnina koja je pobjedom od 2:0 protiv Juventusa obezbijedila mjesto u Ligi konferencije sljedeće godine. Gol odluke djelo je Duncana u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a konačan skor postavio je Gonzalez u nadoknadi vremena iz penala.

Vlahović je protiv svog bivšeg kluba odigrao samo 15 minuta. Trener Allegri ga je ubacio u igru u 75. minutu.Atalanta koja je u protekloj sezoni igrala u Ligi šampiona naredne sezone neće igrati ni u jednom takmičenju na Starom kontinentu. Izgubila je u Bergamu od Empolija 1:0, a strijelac je bio Štulac.

Najviše golova je viđeno na Olimpiku gdje su Lazio i Verona odigrali 3:3. Gosti su posle nepunih 15 minuta vodili 2:0 preko Simeonea i Lasagne, ali su do kraja poluvremena skor poravnali Anderson i Cabral.

Pedro je u nastavku donio Laziju vodstvo, međutim Hongla je na drugu asistenciju Lazovića izjednačio na konačnih 3:3.

Objava Fiorentina u Ligi Konferencije, Atalanta bez Evrope pojavila se prvi puta na Gol.ba.

gol.ba