back to top

FA CUP: Liverpool prvak penal ruleta, Mount Tragic (VIDEO)

U finalu engleskog FA kupa nogometaši Liverpoola svladali su Chelsea na Wembleyju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, bez golova nakon regularnog rada i produžetaka (0-0).

U 4. minuti susreta nogometaši Liverpoola imali su veliku priliku. Diaz je lako prošao Chalobu po lijevoj strani, a onda se lopta nezgodno odbila i nije stigla do Alcantare koja je bila sama pred Chelseajevim golom, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Ubrzo je uslijedila nova šansa za Luverpool, Diaz je loše pucao, Mandy obranila, a Mane je nakon odbitka stigao do nje i pucao pored gola.

U 23. minuti Chelsea je imao odličnu priliku, ali Giorgino je pogodio vanjsku stativu. Nedugo nakon toga u sjajnoj se šansi našao Alonso, ali je njegov pokušaj vrlo vješto obranila Alison iz peterca pa je ostalo 0:0.

U 33. minuti velika sreća za Liverpool, zbog ozljede igru ​​je napustio Salah, a zamijenio ga je Diogo Jota.

Zaprijetio je Chelseaju odmah nakon povratka na teren, kada je Alonso iz slobodnog udarca zatresao prečku.

Odgovor je imao i Liverpool na drugoj strani, pa je u 52. minuti, kada je Zota odlično proigrao Diaza, pucao iz okreta, ali je lopta završila malo pored gola.

Nakon akcije Jote i Manea još bliže golu bio je Diaz, koji je u 73. minuti pogodio vanjski dio stative. Stative kao da su u ovom trenutku sudili Redsi, pa su odmah nakon centaršuta Milner i Henderson iz izgledne pozicije, umjesto mreže, pogodili okvir gola.

Tako se ušlo u produžetke koji su protekli s puno manje uzbuđenja od regularnog dijela, pa su, nakon više od 120 minuta bez golova, jedanaesterci odlučili o prvaku FA kupa.

Bolja je tu, nakon dvije dodatne serije, bila momčad Jurgena Kloppa, a tragičar je na kraju bio Mason Mount. Pored njega Cesar Aspilicueta je promašio drugi jedanaesterac Chelseaja, ali Sadio Mane nije riješio utakmicu iz petog pokušaja Redsa.