EL: Španjolski klubovi polovični u neizvjesnim završnicama, Jaramaz odličan, Veseli blizu double-doublea

Nažalost, Košarkaši Crvene zvezde večerašnjim porazom od Olimpije u Milanu nastavili su loš rezultatski niz u Euroligi, a uz to su u isto vrijeme odigrane još dvije zanimljive utakmice.

Barcelona je u Blaugrani svladala Bayern München 72-70.

Momčad Sarunasa Jasikevičiusa vodila je većim dijelom utakmice, ali ni u jednom trenutku nije uspjela prelomiti utakmicu, au jednom trenutku na početku drugog poluvremena gosti su uspjeli i preokrenuti.

Na kraju je uzaludna odlična partija Ognjena Jaramaza koji je ubacio 12 poena, uz 2 asistencije i jedan skok.

Učinkovitiji od njega, kako u bavarskoj momčadi tako iu utakmici, bio je samo Nick Weiler-Webb s 15 koševa, kojima je dodao i 3 skoka.

Kod pobjednika Nikola Mirotić ubacio je 12 poena, uz 3 skoka i asistenciju, dok je Jan Veseli bio blizu double-doublea s 10 poena i 9 skokova, kojima je dodao i 2 asistencije.

Srbijanski reprezentativac Nikola Kalinić upisao je 4 poena i jedan skok.

Valencia se na kraju nije veselila, također u Španjolskoj, jer je u neizvjesnoj završnici poražena od Maccabija s pola koša – 94:93.

Nakon izjednačene prve četvrtine, domaći su vodili cijelu drugu, u jednom trenutku i s 10 koševa razlike, što su naposljetku ostvarili na polovici utakmice, kada su vodili s 55-45.

No, nakon povratka na parket, gosti su vidjeli seriju 16-4 i preokret, nakon čega su vodili gotovo do samog kraja, ali je Valencia konačno izjednačila na samom kraju, kada je rezultat glasio 92-92.

Ipak, Wade Baldwin je zabio za 94-92, a na drugoj strani Jared Harper uputio je samo jedan udarac i nije uspio odvesti meč u produžetke.

Harper je bio najučinkovitiji igrač utakmice s 20 koševa, kojima je dodao i 3 asistencije, a pratili su ga Kremen Prepelic s 15 koševa (4 asistacije) i Chris Jones s 13.

U pobjedničkoj momčadi Wade Baldwin upisao je 19 poena, 3 skoka i 4 završna dodavanja, no najviše se istaknuo Bonzie Colson s double-double učinkom od 17 poena i 12 skokova. Isti broj bodova imao je i John DiBartolomeo.