- U 12 sati i 5 minuta preko ulazne kapije velikom brzinom projurio je kamion iz Vrgorca, bez da se zaustavio, predstavio, predao dokumente o teretu i omogućio našim radnicma da provjere sadržaj, što je uobičajena procedura za sva vozila osim kamiona naše kompanije. Kamion iz Vrgorca je produžio do mjesta iskrcavanja smeća.
- Naš zaposlenik odmah je sjeo u svoje vozilo i pojurio za njim. Zatekao ga je gdje se priprema iskarcati smeće u čemu ga je spriječio. Na pitanje kako je mogao onako brzo voziti i ne stati na ulazu vozač mu je odgovorio da je dobio takvu uputu. Još je dodao da mu je rečeno ukoliko se ne dopusti iskrcaj smeća da ugasi kamion, zaključa ga i ostavi na deponiju.
- Kako mu naš zaposlenik nije dopustio iskrcaj vozač je postupio po dobijenom uputstvu. Ugasio je i zaključao kamion i zajedno s našim radnikom došao do ulazne kapije gdje je već bio pristigao zamjenik gradonačelnika Denis Bobeta, a za koji trenutak došao je i gradonačelnik Miro Bulj – kaže Dragan Podrug, voditelj odlagališta.
- Na moj zahtjev vozač je u mojoj pratnji došao do kamiona i otišao bez da je iskrcao smeće. Rekao sam mu ukoliko se ponovi današnji događaj da će kamion trajno ostati na deponiju “Mojanka”. Mi saniramo deponij i činimo sve da našeg smeća bude što manje, a kamoli da primamo smeće iz Vrgorca – kazao je Bulj, piše Slobodna Dalmacija.
hayat.ba
