
Ne bi trebao voziti auto u pijanom stanju! Pa se 38-godišnjak iz Njemačke otišao autom na policiju ispričati jer je vozio pijan! ….
U cestovnom prometu postoji niz pravila kojima je cilj osigurati sigurnost svih sudionika u prometu. Jedan od njih je da ne možete voziti pijan ili drogiran
Pijenje i vožnja nije mali prekršaj i uzrok je mnogih nesreća koje uključuju osobne, a ponekad i smrtonosne ozljede. Dok su neki vozači nerazumni kada ih policija uhvati na djelu, drugi imaju grižnju savjesti.
Takav slučaj dogodio se 13. travnja u pokrajini Rhineland-Pfalz. Kada je 38-godišnji muškarac bio očigledno pijan za volanom svog automobila, osjećao se toliko krivim na cesti da je oko 16:30 otišao u policijsku postaju na autocesti Gau-Bickelheim.
Čovjek, koji je očito imao problema s parkiranjem na parkiralištu za goste, zatim je pozvonio i policijskim vlastima izrazio loš predosjećaj zbog konzumacije alkohola, sažima nesvakidašnji incident prometni odjel Mainza, piše njemačka stranica Merkur .
I očito je čovjek imao sve razloge da se osjeća loše. Jer to je vjerojatno bilo više od piva ili dva. Alkotest je pokazao gotovo 2,8 promila. 38-godišnjak je bio debelo iznad granice od 0,5 promila.
Kako kaže prometna inspekcija u Mainzu: “Uzorak krvi uzet je 38-godišnjaku, koji se sada suočava s kaznenom prijavom i gubitkom vozačke dozvole. Stoga mu je vozačka dozvola odmah oduzeta.”
izvor: Zanimljivosti dana
Molimo vas da internetski portali, ako kopirate originalni članak s naše stranice zanimljivosti dana, NAVEDITE NAS KAO IZVOR i MALO PROMIJENITE NASLOV. Hvala vam!
