Zahvalio je trenerima i porodici na podršci, a potom je počeo da plače zbog čega je dobio ovacije navijača na tribinama.
Kada ga je voditeljica pitala za porodicu i podršku Novak je u loži vidio svog sina Stefana koji je ispratio cijeli meč, te je s osmijehom pratio i govor svog oca što je Đokovića posebno oduševilo i rasplakalo.
- Lijepo je vidjeti što mi je sin još uvijek tu i smije se… – počeo je Đoković, a onda je zaplakao.
Dobio je aplauz s tribine, a potom je kratko završio svoj govor i svi su vidjeli da je emotivno itekako potresen.
- Volim vas. Hvala vam na podršci, šaljem vam zagrljaj i svi možemo da se volimo – dodao je.
Classy words from the seven-time champion.
An emotional Novak Djokovic speaks after his #Wimbledon final defeat to Carlos Alcaraz… pic.twitter.com/Lvg980Sbn8
— Wimbledon (@Wimbledon) July 16, 2023
