Srbijanski teniser Novak Đoković održao je danas konferenciju za medije nakon treninga na Dorćolu.
Novak je odgovarao na pitanja medija, a prvo je govorio o stanju svoje ozljede.
– Što se tiče moje situacije s ozljedom koju sam dobio prije AO, ona je sanirana. Približavam se 100 posto intenziteta, nisam još na toj razini, istaknuo je Novak, a potom se dotakao i prvog mjesta na ATP listi te Carlosa Alcaraza koji ga u stopu prati.
– Veliko osvježenje za svijet tenisa, zaslužio je osvojeni Grand Slam. Mislim da je najmlađi broj 1. Eksplozivan tenisač, bez mane. Može samo napredovati i iza sebe ima fantastičnu momčad. Imao je ozljedu, ali je nakon toga nastavio pobjednički niz. U ovom trenutku, održavanje prvog mjesta mi nije apsolutni prioritet. Naravno da uvijek ciljam biti broj 1, ali to vidimo kao posljedicu dobrih igara. Prioritet je ostati zdrav.
O turniru u Americi Novak je rekao:
– Za SAD ovisi o situaciji, čekam odgovor i nije u mojim rukama. Vidjet ćemo kako će se stvari odvijati u sljedeća dva tjedna.
www.sportskacentrala.com
