back to top

Đoković osvojio Torino i izjednačio se s Federerom

Srpski tenisač Novak Đoković po šesti je put u karijeri pobjednik ATP Finala, završnog turnira osam najboljih igrača svijeta koji je ove godine igran u Torinu, on je u finalu svladao Norvežanina Caspera Ruuda sa 7:5, 6:3.

Za Đokovića je ovo šesti naslov na “mastersu”, a prvi nakon 2015. godine. Ovim trijumfom izjednačio se s velikim Švicarcem Rogerom Federerom na prvom mjestu po broju naslova na ovom prestižnom turniru.

Ukupno je ovo 91. osvojeni turnir za Đokovića u karijeri do kojega je stigao u 130. finalu.

Također, 35-godišnji Đoković postao je uvjerljvo najstariji pobjednik u 52-godišnjoj povijesti “mastersa”, dosadašnji rekorder bio je Federer koji je svoj posljednji naslov osvojio 2011. u dobi od 30 godina.

Ranije u nedjelju su naslov u konkurenciji parova osvojili Amerikanac Rajeev Ram i Britanac Joe Salisbury koji su u finalu nadigrali zlatne hrvatske olimpijce Nikolu Mektića i Matu Pavića sa 7:6 (4), 6:4.

FINALE:

Novak Đoković (Srb) – Casper Ruud (Nor) 7:5, 6:3

Objava Đoković osvojio Torino i izjednačio se s Federerom pojavila se prvi puta na Gol.ba.