Đoković nakon pobjede: Nezgodno je igrati

12/05/2022

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković plasirao se u naredno kolo turnira u Rimu nakon što je svladao Švicarca Steena Wawrinku rezultatom 6:2 6:2.

– Lijepo je vidjeti Stenu natrag. Pobijedio je u dva meča. Teška dva meča u tri seta, fizički još uvijek nije tamo gdje želi biti. U svakom slučaju, on je Stan Wawrinka. Može te povrijediti ako mu daš prostora. Dobro sam ga kretao na terenu, pomogao mi je servis. Izgubio sam samo jedan servis u drugom setu, ali sve ostalo mi je bilo dobroistaknuo je Đoković.

Sljedeći rival našem tenisaču bit će Felix Auger-Alasim.

Felixa poznajem godinama. Afirmirao se, bio je u Top 10. Negdje je u vrhu. On je veliki radnik, fin momak, svestrani igrač, polufinalist Australian Opena. Napredovao je na šljaci. Znam njegovu igru, znam što očekivati ​​od njega, rekao je Novak.

Svjetski broj jedan otkrio je i kako se osjeća na terenu.

Osjećam se sjajno. Mislim da sam danas igrao dobro. Drago mi je što ne provodim puno vremena na terenu. Ipak, želite uštedjeti što više energije. Igrao sam dovoljno tenisa da se prilagodim ovdašnjim uvjetima. Totalno su različiti, jako je nezgodno igrati. Kvaliteta terena nije sjajna. Mislim da sam dobro prošao u prvih nekoliko mečeva, – zaključio je Đoković.

www.sportskacentrala.com