Jedan od najboljih tenisača svih vremena Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu, nakon što je u trećem kolu svladao Grigora Dimitrova s 2:1 u setovima.
Srbijanski tenisač je nakon pobjede iznio svoje dojmove.
– Mislim da sam odigrao na višoj razini nego što je to bio slučaj u prvom meču. Očito, kada igrate navečer nema vjetra i lopta ne odskače toliko kao kada igrate danju. Dosta izazovni uvjeti, blago rečeno, danas na terenu i za mene i za njega. To je dio igre i dio ove platforme. To se na neki način može očekivatirekao je Đoković i dodao:
– Malo mi je pala koncentracija na kraju drugog seta. Publika se uključila, bodrila je Dimitrova da se vrati u meč, on je u tome uspio, ali ja sam već u prvoj utakmici vratio onu razinu igre koju sam tražio. Nakon toga sam imao stvari pod kontrolomzavršio je Đoković.
U borbi za četvrtfinale Đoković će se sastati s boljim iz duela Marton Fučovic – Cameron Norrie.
www.sportskacentrala.com
