Novak Đoković plasirao se u drugo kolo turnira iz serije 250 u Adeleideu, pošto je pobijedio Constanta Lestiennea iz Francuske sa 6:3, 6:2 za 75 minuta igre.Hvala što ste mi dali dobrodošlicu“, kazao je Novak i na engleskom i na srpskom, zbog mnogo navijača iz domovine.
“Ne mogu da se požalim za prvi meč, prvih šest gemova su bili neizvjesni. On igra iz kontre, ne griješi mnogo, ima nezgodan servis, ali kada sam napravio brejk, podigao sam nivo igre“.
U drugom kolu Đoković će se sastati sa Quentinom Halysom, koji je u dva seta bio bolji od Jordana Thompsona.
Igrali su jednom, još 2016. godine, tada je Đoković slavio u tri seta u drugom kolu Australijan opena.
“Ako moram da odaberem jednu zemlju gdje sam imao najviše uspjeha, to je ovdje. Uzeo sam prvi slam ovdje, devet titula u Melbourneu, mnogo epskih mečeva, ono finale s Nadalom 2012. godine… Australija je bila mjesto gdje igram najbolje, bez sumnje, uvijek se rado vraćam ovdje“.
Objava Đoković lagano na startu turnira u Adeleideu pojavila se prvi puta na Gol.ba.
