Do 2025. godine poslodavci će ograničiti rad od kuće – 24sata.ba

16/10/2024

Nakon najave da Amazon zahtijeva povratak zaposlenih u kancelarije do januara 2025., nova anketa poslodavaca pokazuje da sve više kompanija planira slijediti taj primjer.

Ovo je loša vijest za radnike koji vole raditi na daljinu ili hibridno.

Anketa sprovedena u oktobru među više od 700 poslovnih lidera otkriva da tri od četiri kompanije nailaze na probleme provodeći RTO politike jer radnici odbijaju da se vrate u kancelarije.

Reakcija poslodavaca? Pratiti će prisustvo u kancelarijama i pojačati usklađenost. Radnici koji provode više vremena u kancelariji biće nagrađeni povišicama i unapređenjima.

Ovakav pristup može izazvati diskriminaciju među radnicama i radnicima s invaliditetom, ženama i onima koji su radili na daljinu. Također, ovo može dovesti do mikromenadžmenta i nedostatka povjerenja na radnom mjestu.

Umjesto ovoga, lideri bi trebali razmotriti bolju ravnotežu između potreba zaposlenika i ciljeva poslovanja, te možda razmotriti različite opcije rada na daljinu. Prisiljavanje zaposlenih da se vrate u kancelarije može kratkoročno riješiti problem, ali dugoročno šteti jednakosti i povjerenju.

(24sata.info)

The post Poslodavci će suzbiti rad na daljinu do 2025. appeared first on 24sata.ba.

Izvor: ( 24sata.info / Javno.ba )