Vaterpolisti Radničkog su pobijedili zagrebačku Mladost rezultatom 17:12 u derbiju trećeg kola Regionalne lige, na svom bazenu.
Ovo je bio drugi trijumf Kragujevčana nad Zagrepčanima u posljednjih mjesec dana, ali ovaj put puno uvjerljiviji nego u kvalifikacijama za Ligu prvaka.
Radnički je otvorio utakmicu puno bolje ovoga puta. Od samog starta dobro je igrao u obrani predvođen Radoslavom Filipovićem, dok su u napadu iskoristili prilike preko Nikole Jakšića i Strahinje Rašovića.
Šumadin je imao “plus dva” u dva navrata, ali derbi velikih rivala je bio daleko od riješenja. Nakon vodstva gostiju u poluvremenu, Radnički se vratio na dva pogotka prednosti uoči odlučujućeg dijela.
Radnički je dominirao sredinom dionice i stigao do maksimalnih “plus pet” – 16:11.
Strahinja Rašović je prednjačio sa pet golova, dok su se u redovima Mladosti istakli Luka Bukić, Ante Vukičević i Konstantin Harkov.
200. nastup za kapetana Radničkog Filipa Jankovića uljepšan je pobjedom. Utorak donosi novi derbi s mađarskim Ferencvarosom u Ligi prvaka.
Radnički – Mladost 17:12 (2:1, 2:4, 7:4, 6:3)
KRAGUJEVAC – Bazen: SPD “Radnički”. Suci: Vlaho Radičević (Hrvatska) i Andreja Stanojević (Srbija).
RADNICI: Filipović, Rašović 5, Antić, F. Janković, Gavrilović 1, Pijetlović, Drašović 2, Jakšić 2, Vasić 1, Vićković 2, P. Jakšić 1, Murišić 2, Todorovski, Dadvani 1. Trener: Uroš Stevanović.
MLADOST: Marcelić, Bašić 2, Jajčinović, M. Vrlić, Biljaka, Bukić 3, Lazić, J. Bušić, J. Vrlić 1, Vukičević 3, Harkov 3, Sunara, T. Bušić. Trener: Damir Vincek.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
