Jedna Hrvatica se požalila na Redditu zbog trzavica s suprugom uzrokovanih njegovim roditeljima koji dolaze nenajavljeno u njihov dom. Tražila je neutralnu perspektivu na situaciju.
Ova objava izazvala je polemiku o odnosima sa svekrvom i svekrom.
“Muž, dijete i ja živimo u mom obiteljskom stanu s mojom mamom koja tu boravi dio godine. Njegovi roditelji su u istom gradu, ali u svom stanu. Smatram da nije u redu da nam bilo ko dolazi nenajavljeno u posjet, čak ni njegovi roditelji. On imaju drugačije mišljenje”, napisala je u objavi na Redditu.
Pokušala je objasniti suprugu da nije u redu da netko dolazi nenajavljeno.
“Jesam li nepoštena što se postavljam prema njima kao prema gostima? Ja ne idem kod njih nenajavljeno i očekujem isto poštovanje”, zaključila je.
“Svako ko dolazi nenajavljeno ne pokazuje poštovanje”
U raspravu su se uključili mnogi korisnici i složili se da dolazak nenajavljeno ne pokazuje poštovanje ni empatiju.
Jedna osoba je podijelila svoje iskustvo i rekla: “Mi živimo u svekrvinom stanu i ona nikad ne dolazi nenajavljeno. Poštovanje vremena i slobode drugih je bitno.”
Druga osoba je rekla: “Ja ne volim dolazak nenajavljeno jer možda taj dan nisam raspoložen/a za druženje. Svaka obitelj ima svoje pravila i dinamiku.”
“Treba se najaviti”
“Trebaju se najaviti. To je elementarno poštovanje tuđeg prostora. Moja obitelj se uvijek najavljuje kad dolazi u posjet. Zidovi su u glavi – ako ne živite negdje, vi ste gost”, tvrdi treća osoba.
Četvrta osoba poručuje: “Objasni svom suprugu da poštivanje vremena i prostora ide u oba smjera. Neka se roditelji najave, kako biste svi u kući bili ugodnije.”
Objava je izazvala veliku raspravu, a možete pročitati više na PressMedia.
Izvor: ( pressmediabih.com / Javno.ba )
