back to top

ĆORIĆ: Fokus nam je samo na Bratstvu

Posljednje kolo Prve lige FBiH zakompliciralo je utrku Igmana i GOŠK-a za titlu prvaka nakon što su Konjičani odigrali neriješeno (1:1) sa TOŠK-om u Tešnju i tako svoju prednost spram Gabeljana sveli na dva boda viška.

S druge strane GOŠK je bio siguran protiv Zvijezde (4:0) pa opet ima najbolju bolju ukupnu gol razliku u ligi, ali ona ne odlučuje na kraju, već međusobni okršaj koji je na strani Igmana (0:0, 1:0). U ovom kolu je i matematički šansu da osvoji prvenstvo izgubio TOŠK.

– Igrači su pogotovo prvo poluvrijeme odigrali fenomenalno uz pravi pristup prema dresu koji nose. Bilo ih je ljepota gledati. U drugom dijelu smo rutinski posao priveli kraju i ovo je apsolutno zaslužena pobjeda, prokomentirao je trener GOŠK-a Denis Ćorić nastup njegove ekipe protiv Zvijezde te o golovima Blaža Boškovića (2) i Dženana Haračića (1) dodao:

– Bošković je imao dugu pauzu i polako ulazi u ritam, on je igrač koji će sigurno napraviti karijeru, ali mu treba vremena. Haračić iz utakmice u utakmicu pokazuje da se radi o klasnom napadaču i vjerujem da će tako nastaviti gdje god igrao.

Denis Ćorić

Već u srijedu se igra 28. kolo, a GOŠK će gostovati Bratstvu u Gračanici.

– Za Bratstvo vrlo dobro znamo da su tradicionalno nezgodni i uvijek pri vrhu Prve lige FBiH. Ali idemo se odmoriti i napraviti koju izmjenu i sa svježijim igračima otići rasterećeni. Idemo se popravljati i dizati svoju igru, ali i probati pobijediti, najavio je Ćorić te o utrci za Premijer ligu dodao:

– Devet bodova je u igri, a naš fokus samo na Bratstvu. Specifična je liga, gledamo sebe i pokušavamo da mi osvojimo što više bodova, a onda ako se ukaže prilika, napast ćemo. Ako ne, čestitat ćemo protivniku, zaključio je Ćorić.

Đekanović: Bili smo bez pet igrača

U Zvijezdi nisu mogli ništa drugo nego čestitati protivniku.

– Napravili smo u prvom poluvremenu dvije kardinalne greške i primili golove. Pokušali smo se konsolidirati i imali dvije dobre prilike. Ipak kasnije smo opet sami sebi napravili probleme. Igrali smo bez pet standardnih igrača, sa 13 nogometaša ispod 21 godine. Čestitam domaćinu na korektnosti, rekao je Nebojša Đekanović. Er.B.

ćorić: fokus nam je samo na bratstvu