BREGAR PRED EP: Dobili smo najtežu skupinu, put neće biti nimalo lak

20/11/2024

Izbornik srpskih rukometaša Uroš Bregar oglasio se na konferenciji za novinare uoči odlaska na Europsko prvenstvo.

Naša ekipa se okupila u prostorijama sportskog centra FSS u Staroj Pazovi. Do prve utakmice na EP-u odigrat će se prijateljski turnir u Poreču.

Od danas smo konačno kompletirani, izabrao sam 22 igrača za prvenstvo. Imali smo problema s ozljedama pa Kovačević i Laništanin neće moći igrati na Europskom prvenstvu. Jovović također ima zdravstvenih problema, ali nadamo se da će biti spremna za prvu utakmicu. Igrači su maksimalno angažirani, jako dobro smo radili u prethodnom razdoblju i polako tempiramo formu. Istina je da smo dobili najtežu skupinu, put neće biti nimalo lak. Dobro poznajemo sve protivnike, Crnu Goru smo imali u kvalifikacijskoj skupini, dok smo prošle godine na Svjetskom prvenstvu igrali s Rumunjskom. Imat ćemo još tri treninga, a onda nas čekaju dva ogleda u Hrvatskoj, s Makedonijom i Hrvaticama, što će nam pomoći da odradimo završne pripreme prije nego što bazu preselimo u Debrecen. istaknuo je Bregar.

Javnosti se obratila i čuvarica mreže i kapiten ekipe Jovana Risović:

Podrška nam puno znači i zahvalio bih se u ime cijele ekipe Savezu što je organizirao dolazak navijača. Jako smo uzbuđeni zbog svega što je pred nama. S prethodnog okupljanja smo dobile određene upute, radile smo pretrage i sve su se djevojke držale tog režima, tako da smo došle pripremljene. Imamo još malo vremena za taktičku obuku i da budemo spremni za prvu utakmicu s Crnogorcima, ali i druge dvije u skupini. Prve dvije momčadi prolaze dalje, bit će jako bitno kako ćemo mi igrati u obrani i svim silama ćemo se boriti za prolaz!istaknula je.

Srbija je u skupini s Rumunjskom, Češkom i Crnom Gorom. Upravo protiv naših susjeda iz Crne Gore 29. studenog otvaramo natjecanje od 20:30.

Fotografija: RSS

www.sportskacentrala.com