back to top

BiH ima osvajača trofeja: Milan je novi prvak talijanske Serie A!

Rossonerima je za pobjedu bio dovoljan i remi, ali su odlučili stvar riješiti već u prvom dijelu.

Poveli su Milanezi u 17. minuti, a strijelac je bio Olivier Giroud. 15 minuta kasnije isti dvojac kreira i drugi gol za Milan. Bio je to 11. gol za Girouda u debitantskoj sezoni Serije A.

Pobjedu Milana, ali i veliko slavlje ovjerio je Franck Kessie golom iz 36. minute. Ponovo je asitent bio Rafael Leao.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić igrao je za Milan do 73. minute i tako osvojio prvi trofej u karijeri, ali kakav!

Inter slavio protiv Sampdorie
Najveći rival u borbi za titulu i gradski rival Milana, Inter sa 3:0 je bio bolji od Sampdorie. Za razliku od Milana, Inter je golove postigao u drugom dijelu.

Nakon četiri minute igre u drugom dijelu pogodio je Ivan Perišić nakon dodavanja Barelle, da bi nakon toga Correa sa dva brza gola (55. i 57. potvrdio pobjedu Intera).

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko cijeli meč za Inter odgledao je sa klupe za rezervne fudbalere.

Na kraju je Milan sezonu završio kao prvi sa 86 osvojenih bodova, dok je Inter drugoplasirani sa 84. Pored pomenutog dvojca u Ligu prvaka će naredne sezone Napoli i Juventus, Lazio i Roma idu u Ligu Evrope, dok će Fiorentina nastupati u Ligi Konferencija.

Venezia i Genoa su putnici u niži rang, a posljednjeg ćemo saznati večeras nakon mečeva Salernitana – Udinese i Venezia – Cagliari. Za Milan je ovo 19. titula prvaka Italije, a prva od 2011. godine. prneosi “N1“.