ATP RIM: Jere je ispustio bivšeg pobjednika Roland Garrosa i ostao bez meča s Novakom

11/05/2022

Srpski tenisač Laszlo Jere izgubio je u meču punom preokreta od trostrukog osvajača Grand Slam turnira Stana Wawrinke rezultatom 2-1 po setovima 6:7 (8:10), 6:3 i 4: 6.

U prvom setu naš tenisač je u drugom gemu spasio brejk loptu, koja je bila jedina u ovom dijelu igre, pa smo ušli u tiebreak, gdje su opet vrlo tijesno, nakon dvije spremljene set lopte, Švicarci s 10 -8.

Nakon što je spasio pet šansi za break u drugom setu, Laszlo je iskoristio svoju drugu za vodstvo od 5-3 i rutinski izjednačio na 1-1 u sljedećem gemu.

Iako je bolje krenuo u odlučujućem dijelu, kada je oduzeo servis protivniku i poveo 2-1, a potom materijalizirao prednost, Wawrinka je izjednačio na 3-3, a onda je u posljednjem gemu meča iskoristio tek peta meč lopta.

Naš tenisač je uvijek sprječavao da meč završi kvalitetnim pobjednicima, ali onda bi redovito uslijedila neforsirana greška, pa smo ostali na dva predstavnika u 16 najboljih, gdje će biti Novak Đoković i Filip Krajinović.

U sljedećem kolu Wawrinka igra protiv Novaka, što je svojevrsna repriza finala Roland Garrosa 2015. godine.

www.sportskacentrala.com