Potvrdio je to i njegov agent Jonathan Barnett otkrivši da bi se velški reprezentativac trebao vratiti u engleski nogomet.
Bale je svoje jedine ekipne trofeje osvajao kao član Realove ekipe, no posljednjih godina daleko je od dobrih odnosa s čelnim ljudima kluba i navijačima. Povrede su ga često izbacivale iz tima, a u povratku u nju nisu mu pomagali prioriteti na čijem vrhu nije bio nogomet, barem ne onaj klupski.
Ispred Reala Bale je postavio velšku reprezentaciju, ali i golf te je bilo posve jasno da nakon ove sezone završava njegova karijera u klubu sa Santiago Bernabeua. Da će tako biti, rekao je i njegov agent:
“Gareth će otići iz Real Madrida. Izgledan je njegov povratak u engleski nogomet, ali sve to ovisi o Walesu i kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.”
Bale je s Realom osvojio 15 trofeja, a među njima četiri za najbolju ekipu Lige prvaka i tri za najbolju u španskom prvenstvu.
hayat.ba
