Prvoligaška bitka za ‘zelenim stolom‘: Sloga uputila žalbu zbog utakmice protiv Slobode

19/05/2022

Dobojska Sloga uputila je Takmičarskoj komisiji FSRS žalbu na utakmicu protiv Slobode iz Novog Grada (2:2) koja je odigrana prošlog vikenda.

Dobojlije smatraju da je Mateja Dodig mimo pravilnika igrao protiv njih jer je imao kartone. Sloboda je drugi put ovog proljeća očistila kartone iz prvenstva u Kupu GFS Novi Grad. Prvi put to je učinio Franco Abrego kada je crveni karton iz meča protiv Slavije očistio u pomenutom Kupu, a sada su Novljani isto uradili i sa svojim kapitenom. Prvi put se žalila Kozara, no tada nije bilo nikakvih sankcija. 

U Slogi smatraju da Sloboda nema pravo da tako čisti kartone svojih igrača, pogotovo što se radi o takmičenju za Kup Republike Srpske za sezonu 2022/2023, a u postojećoj sezoni Kupa Republike Srpske, koja je jučer završena, Sloboda je već ranije ispala iz takmičenja.

Ovo je samo nastavak takmičenja za zelenim stolom, jer se već odavno između Sloge i Slobode vodi bitka za poziciju broj dva na tabeli Prve lige Republike Srpske jer klubovi imaju informacije da Krupa neće u Premijer ligu BiH kao prvak. Sloboda i njen predsjednik Mladen Bosančić su već prošlog vikenda proslavili ulazak u Premijer ligu, a ostaje da se vidi da li će zaista tako i biti.

Ono što je isto tako činjenica koja se ne smije zanemariti jeste da prema pravilniku FSRS plasman u Premijer ligu ne dobija automatski drugoplasirana ekipa u slučaju istupanja Krupe, već je ta odluka na Izvršnom odboru FSRS, te to ne mora nužno biti drugoplasirana ekipa.

sport1.oslobodjenje.ba