54-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine uhapšen je od strane splitsko-dalmatinske policije pod sumnjom da je sa državljaninom SAD-a prevario dvoje stranaca za više od milion evra, nagovarajući ih da ulože novac u nekretnine i rudarenje, prenose nezavisne.
Prema informacijama Fenix-magazina, osumnjičeni je u petak priveden pritvorskom nadzorniku u Splitu uz krivičnu prijavu zbog sumnje da je učestvovao u prevari stranih državljana lažnim predstavljanjem.
Prevaranti su upoznali dvoje stranaca u Hrvatskoj u maju 2022. godine, predstavljajući se lažno kao odgovorne osobe švajcarske trgovačke kompanije, te su ih nagovorili da investiraju u nekretnine i rudarenje uz obećanje finansijske dobiti. Žrtve su potpisale ugovor ne sluteći na prevaru.
Od maja do oktobra 2022. godine, žrtve su izvršile brojne uplate u kriptovalutama na račune počinitelja u ukupnom iznosu od 1.194.367 evra prema instrukcijama prevaranata. Oštećene su sve vrijeme držane u zabludi lažnim informacijama i nisu ostvarile očekivanu finansijsku dobit.
(24sata.info)
Objava Lagali da rade za Švajcarce: Državljani BiH i SAD prevarili strance za više od milion eura pojavila se prvo na 24sata.ba.
Izvor: ( 24sata.info / Javno.ba )
