Vaterpolisti Novog Beograda u subotu od 19.45 sati na svom bazenu brane naslov regionalnih prvaka. Prvu utakmicu u novoj natjecateljskoj sezoni Novobeograđani igraju protiv kotorskog Primorja, a prije dvoboja s crnogorskim prvakom aktuelni osvajač triple krune predstavio je kompletnu ekipu koja je znatno promijenjena u odnosu na prošlu sezonu i jako je pomlađena.
No, kako kaže predsjednik kluba Slobodan Soro, ambicije ostaju iste, a cilj su naravno trofeji.
– Bez obzira na veliku transformaciju u igračkom kadru, naši ciljevi ostaju isti kao i prethodne tri godine. Važno je da je stručni štab ostao isti, a cijeli klub je godinu dana stariji i afirmiraniji. Vjerujem da rastemo iz godine u godinu, da razvijamo klub u svim segmentima organizacije i da smo mnogo bolji nego prije.
Soro je istakao da je sedam iskusnih igrača napustilo Novi Beograd, ali da je ove sezone postignuta dobra ravnoteža između mladosti i iskustva.
– Želimo pružiti priliku mladim momcima koji su velika nada ne samo srpskog, već i svjetskog vaterpola. Osigurali smo im maksimalne uslove za rad, a njihov zadatak je samo da se usavršavaju i ispune sve zahtjeve stručnog štaba. Svaka utakmica će biti novi izazov, očekivanja su velika, ali igrači su svjesni toga i siguran sam da će dati sve od sebe i dodatno poboljšati svoju igru. rekao je Soro.
Trener Novobeograđana Živko Gocić ima problema sa povredama igrača na početku nove sezone, pa Novi Beograd neće biti u punom sastavu protiv Primorja:
– Počeli smo pripreme 1. avgusta, ali bez igrača koji su bili zauzeti reprezentativnim obavezama na Olimpijskim igrama. Radili smo jako dobro, i kako se ljeto bližilo kraju, pripreme su postajale ozbiljnije. Imali smo bazne pripreme u Nišu, nakon čega smo odigrali turnir i pokušali implementirati što više stvari koje smo radili na treninzima. Bili smo stalno u oslabljenom sastavu, a tako će biti i u narednim sedmicama.
Unatoč problemima sa povredama, Gocić je zadovoljan kako su protekle pripreme:
– Igrači koji su bili sa nama od početka priprema, dali su svoj maksimum i jako sam zadovoljan zbog toga. Mislim da smo postigli sve što smo planirali. Vidjećemo gdje će nas to odvesti tokom sezone. Dečki su svjesni svojih kvaliteta i jako su motivirani za dobre utakmice.Želimo da svi igrači pokažu visok nivo borbenosti, predanosti timskom radu, ekipi i klubu, i ako se to dogodi, vjerujem da ćemo biti tvrd orah i težak protivnik za svaki tim. istakao je Gocić.
Utakmica prvog kola regionalne Premijer lige protiv Primorja će biti repriza finala Memorijalnog turnira “Vlaho Bato Orlić” u kojem su Kotorani bili bolji u petercima. Kapiten Novog Beograda Miloš Ćuk ističe da ekipa spremno dočekuje početak nove sezone:
– Prošlo je više od mjesec dana vrijednog rada. Trebaće nam vremena da se potpuno uklopimo kao tim i da pokažemo najbolje igre. Ipak, mislim da ćemo pružiti visok nivo igre protiv Primorja i da će to biti dovoljno za pobjedu rekao je Ćuk, dodajući:
– Ne bih davali nikakve pretjerane prognoze, osim da će biti potrebno vreme da sve dođe na svoje mjesto. Ciljevi su isti kao prošle godine i vjerujem da su ostvarivi. Biće potreban veliki rad i trud, ali uz zajedništvo, želju i motivaciju, što nam neće nedostajati, vjerujem da možemo postići te ciljeve. Ponavljam, vjerujem da ćemo odigrati dobru utakmicu protiv Primorja i pobijediti zaključio je Ćuk.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
