Brojne nagrade i priznanja osvojio je Dario među kojima su i one na međunarodnom nivou.
Prije četiri mjeseca Dario je imao nesreću na moto utrci u Vitezu, ali njegovo junačko srce danas je prestalo kucati. Vitez i Srednja Bosna izgubili su velikog prijatelja. Čovjek koji se odazivao na prvi poziv, uvijek je rado ulestvovao u svim akcijama za svoj Vitez, za svoje ljude.
Dario Čerkez bio je sportaš “par excellence”, višestruki državni prvak, čak 16 puta osvojio je prvo mjesto u motokrosu u klasi MX1, Europski motokros Alpe adria cup klasa MX1 ukupno 3 mjesto za sezonu 2021 godina, vlasnik je 4 zlatne kacige, 6 puta proglašen je za sportaša općine Vitez, 1 put je proglašen kao sportaš SBK, piše Vecernji.ba. Dario Čerkez je 3 puta proglašen kao prvak u Road racingu klasa SS 1000 i 3 puta je prvak u Enduru te 1 put prvak auto cross-u.
POSLJEDNJI ISPRAĆAJ
Njegov MCK “Vitez” je državni prvak 15 godina zaredom ujedno je i najuspješniji klub općine Vitez te je više puta proglašen najboljim klubom u KSB piše Centralna.

Posljednji ispraćaj i pokop bit će u nedjelju 25.12. u 14 sati, na groblju Topala u Vitezu.
Dario je bio oženjen suprugom Marijom te su imali dvoje djece, kćerku Anu i sina Darka.
