Kako se nezvanično saznaje, racija je izvršena u ugostiteljskim objektima „Boom boom room”, “Haos pub”, klub “Space” i drugim lokalima, pišu Nezavisne.
Iz PU Banja Luka su saopštili da su prilikom vršenja operativno taktičke mjere i radnje racije u nedjelju u jednom ugostiteljskom objektu
Policijski službenci, lišili su slobode lice S.Đ. iz Banja Luke, jer je po uočavanju policijskih službenika od sebe odbacilo četiri pvc vrećice u kojima se nalazila bijela praškasta materija koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu „Kokain“, ukupne bruto mase 2,2 grama.
- Lice S.Đ. je podvrgnuto ispitivanju na prisustvo opojnih droga, kojom prilikom je utvrđeno prisustvo opojne droge „Kokain“ u organizmu. Od lica S.Đ. su uz potvrdu oduzete prethodno opisane četiri pvc vrećice. O navedenom je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka i dežurni sudija Osnovnog suda u Banjoj Luci. Istog dana, u ugostiteljskom objektu policijski službenici lišili su slobode lice N.R. iz Banja Luke, jer je navedeno lice po uočavanju policijskih službenika od sebe odbacilo jednu pvc vrećicu u kojima se nalazila bijela praškasta materija koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu „Kokain“, ukupne bruto mase 0,8 grama – piše u saopštenju.
Dodaje se da su tokom navedenih radnji pronađena i oduzeta dva biber spreja – suzavca i jedna metalna teleskopska palica.
- Četiri lica, konobari u ugostiteljskim objektima, sankcionisana su zbog počinjenog prekršaja „Posluživanje alkoholom“, a šest lica je lišeno slobode i sankcionisano zbog počinjenog prekršaja „Ometanje državnih organa, privrednih društava i drugih pravnih lica u vršenju javnih funkcija“ – stoji u saopštenju PU Banja Luka.
