Neobično prijateljstvo: Jusuf je Prvi maj proveo s lisicom, prvo su doručkovali, a zatim išli u šetnju

02/05/2026

I dok su mnogi građani 1. maj proveli uz roštiljanje i druženja, Jusuf Delić iz Bosne i Hercegovine Praznik rada dočekao je u potpuno drugačijem raspoloženju – u društvu lisice koja mu, kako kaže, redovito dolazi u kuću i s kojom je izgradio poseban odnos povjerenja.

Delić već duže vrijeme na društvenim mrežama objavljuje snimke na kojima se vidi kako lisica dolazi do njegovog doma, neustrašivo mu uzima hranu iz ruke, pa čak i ulazi u kuću. Tvrdi da je to životinja koja ga prepoznaje i za koju je on postao svojevrsna sigurna točka.

“Moja vjerna prijateljica i ja smo uranili, kako red nalaže. Zajedno smo doručkovali – ona je pojela jaje, pa čak i kockicu minjona iz moje ruke”, napisao je Jusuf i opisao kako su zajedno proslavili praznik u miru i tišini, daleko od gradske gužve.

Ističe kako su takvi trenuci za njega posebni i neprocjenjivi, ističući da se povjerenje između čovjeka i životinje gradi postupno i uz puno strpljenja. Prema njegovim riječima,lisica se u njegovoj prisutnosti ponaša opuštenoa susreti s njom postali su dio njegove svakodnevice.

“Možda je za druge samo lisica, ali za mene je podsjetnik da se najljepša čuda dešavaju kada otvorimo srce onima koji nam se s povjerenjem obrate”, kazao je Delić, dodavši da su mu njihovi susreti postali omiljeni ritual.



The post Neobično prijateljstvo: Jusuf proveo Prvi maj s lisicom, prvo doručkovali, pa prošetali appeared first on PressMedija.

pressmediabih.com