2.7 C
Sarajevo
Ned, 11, 22

IVANOVIĆ 3 OD 3: Zvijezda velike drame bolja od “Ponosa Izraela”

Crvena zvezda je dobro počela utakmicu. Od starta, uz dobru energiju u obrani, nisu mijenjali ritam koji im odgovara, a jedine greške bile su obrane trice Lorenza Browna, koji je bez promašaja ubacio tri trice.

S druge strane, u napadu je u prvih 10 minuta sve išlo kako je trebalo. Dobru rolu imali su Luka Vildoza s dvije trice, Filip Petrushev s 5 poena na kraju, kao i Hasan Martin koji se istaknuo na obje strane. Na kraju prve četvrtine 27:18.

U drugom periodu, nakon trojke Nikole Ivanovića, crveno-beli su došli do 10 poena viška (32:22) i od tog trenutka počela je da se igra najteža moguća Košarka. U posljednje tri i pol minute nije bilo postignutog koša s obje strane, a poluvrijeme je završilo rezultatom 36:29.

U trećoj dionici prvi koš pao je nakon 2 minute, a postigao ga je Maccabi. Izraelci su se bolje snašli u nastavku i ubrzo prvi poveli nakon 4:5 na startu.

Crvena zvezda nije uspijevala postići poene iz igre, au prvih pet minuta treće dionice postigla je samo dva poena iz slobodnih bacanja. Ipak, nakon time-outa serijom 5:0 vraćaju plus koji su uspjeli zadržati do kraja dionice 50:47.

U četvrtoj trećini napadi kao da gledamo drugu utakmicu. Gotovo svaki napad u prvoj polovici posljednje trećine bio je koš. Crvena zvezda je preko Ivanovića i Nedovića došla do 6 poena viška, 60:54, pa je Kataš morao tražiti timeout. Crveno-bijeli nisu uspjeli obraniti pik and rol igre Maccabija, pa je Josh Niebo tri puta zakucao, jednom uz faul.

Bogdanovićevih 21 u porazu Pistonsa, povratak Irvinga, Dončić izjednačio negativni rekord, Curry i Thompson zabili 74

Imala je Zvezda nekoliko prilika da možda i prelomi ovaj meč, ali je nedostajalo mirnoće u napadu, dok je s druge strane Lorenzo Brown pravio velike probleme u igri 1 na 1.

Važna 4 poena u nizu sa slobodnih bacanja ubacio je Hasan Martin za 66:60, a nakon toga Martin je nakon dobrih obrana asistirao Dobriću za lake poene i 8 poena viška, najveću prednost u drugom poluvremenu.

Maccabi se nije predavao, tražio je brze poene i dobio ih je tranzicijom sjajnog Lorenza Brauna, koji je koristio svaku priliku da kazni crveno-bijele. Minutu i pol prije kraja bila su 3 poena viška za momčad Duška Ivanovića.

Na kraju je nastala prava drama. Prvo je Nedović izgubio loptu, da bi u sljedećem napadu Maccabi, unatoč dobroj obrani Zvezde, nakon skoka u napadu postigao koš za minus 1.

Crveno-bijeli su se potpuno ofenzivno izgubili i protratili još jedan napad, tako da je Maccabi imao 23 sekunde i napad za pobjedu.

Martin je ukrao loptu, ali je nije uspio kontrolirati, a McBee je ponovno krenuo u napad, samo ovaj put 10 sekundi do kraja.

Nogometaši Maccabija u toj situaciji kao da su došli s drugog planeta i nisu ni znali koliko ima vremena niti što trebaju raditi na terenu. Brown je pucao iz očaja i promašio za veliku pobjedu Zvezde 69:68.

Zvezda sada ima omjer 4-6, dok je Maccabi na 5-5.

IVANOVIĆ PRIJE MACCABIJA: Jedna od fizički najjačih momčadi, Brown nositelj španjolske reprezentacije

Nedović je bio najefikasniji kod pobjednika s 12 koševa, dok je Martin imao 11. Kod Maccabija Lorenzo Brown bio je nenadmašan s 23 koša.