Novak Đoković je odigrao fantastičan meč protiv Rafaela Nadala u drugom kolu olimpijskog turnira i eliminisao Španjolca.
Nadal, koji se posljednjih godina bori sa povredama, nakon meča je realno procijenio situaciju na terenu.
– Jedan igrač je bio mnogo bolji od drugog i to morate prihvatiti. Bio je težak sat vremena probavljati sve što se dešavalo, ali sam uspio. Pokušao sam zadržati pravi stav i mentalitet da to prihvatim jer sam znao da postoji šansa da meč ide tim putemrekao je Nadal, prenio je Marka.
U jednom trenutku, kada je bilo 6:1, 4:0 izgledalo je kao potpuna katastrofa za Španjolca, ali uspio je stići do 4:4.
– Nisam mogao igrati na nivou koji sam trebao, a on mi nije puno prilike davao. Nisam pružio kvalitetnu igru koja bi mu stvarala probleme. Tada je jasno da nemam ni noge kao prije 15 godina. Dakle, bez kvalitetne igre i nogu koje sam imao prije 15 godina, ne mogu ugroziti najboljeg u historiji, zar ne?
Ne želi odustati jer još je u konkurenciji parova.
– U tom smislu, odluke koje moram donijeti bit će donesene nakon Olimpijskih igara. Nije vrijeme za pad jer još uvijek takmičim se. Vrijeme je da prihvatim težak poraz zbog načina na koji sam igrao, ali i zbog načina na koji sve lakše prihvatam. Bitno je da imam pristup, da neću pasti i da budem spreman za sutrazavršio je Španjolac.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
