U BEOGRADU OTVOREN SAJAM AUTOMOBILA

12/05/2022

  • Ponosan sam na Srbiju i Beograd, na sajam automobila i motocikala jer danas prisustvujemo prvoj manifestaciji ove vrste u Evropi nakon dvogodišnje stanke”, istakao je Vučić.

Također kazao je kako vjeruje da će uspjeti uvjeriti još neke od globalnih igrača da prihvate srbijansko gostoprimstvo i otvore svoje tvornice baš u toj zemlji.

  • Uskoro očekujemo odluke bar dva velika globalna proizvođača, to bi bila najveća promjena u modernoj historiji, ako bismo bar jednog od ta dva velika globalna igrača uspjeli dovesti u Srbiju”, dodao je Vučić

Prema njegovim riječima, na sajmu će izlagati 210 izlagača, a prikazat će preko 140 modela automobila, prenosi Radiotelevizija Srbije.

  • Većinu od tih premijera čine vozila s inovacijskim hibridnim pogonom i 25 čisto električnih modela, što je rekord i jasno pokazuje na smjer cijele industrije”, kazao je Vučić.

Vučić je istakao da će Srbija nastavi ići u korak sa svijetom, jer Srbija i Beograd su uvijek bili i uvijek će biti svijet.

Od 12. do 15. maja u Beogradu će se predstaviti 28 automobilskih marki, s pedesetak premijera, od kojih je najveći broj električnih i hibridnih vozila.

hayat.ba