Nekada davno, na početku procvata srpskog tenisa, 2007. godine, treći Grand Slam sezone u medijima je simbolično nazvan “Rolan Garosić”, budući da su u polufinalu bili Novak Đoković, Jelena Janković i Ana Ivanović.
Tih su godina naše dvije tenisačice ujedno bile i dvije najbolje rangirane igračice, no uslijedile su lošije godine za srpsku tenisačicu.
Zanimljiva situacija dogodila se ove godine jer su tri Srpkinje dobile posebne pozivnice za nastup na Roland Garrosu, bilo u glavnom ždrijebu ili kvalifikacijama. Naravno, svi nastupaju pod zastavom Francuske, iako su našeg porijekla.
Najpoznatije ime svakako je Kristina Mladenović, koja je ipak izgradila puno bolju karijeru u konkurenciji parova, a osim nje, tako će u glavnom ždrijebu igrati Selena Janićijević, 189. igračica svijeta.
Uz njih dvije, wild card za kvalifikacije dobila je i 19-godišnja Nina Radovanović, 558. tenisačica na WTA listi.
Nadamo se da će naš ženski tenis uskoro krenuti uzlaznom putanjom, što su nagovijestile mlade Lola Radivojević i Mia Ristić.
www.sportskacentrala.com
