
Opljačkani muškarac je zadržao prijestupnike nakon džeparenja, nakon čega ih je policija uhapsila, prenosi fenix.
- U ponedjeljak, 8. maja, 59-godišnjak je pri ulasku u vlak na glavnoj stanici u Bonnu primijetio kako su mu džeparoši ukrali torbu. Muškarac je spriječio počinitelja u bijegu. Policija je brzom intervencijom uhapsila osobe koje su sudjelovale u zločinu – navodi njemačka policija.
Kako je navedeno u saopćenju, oko 12 sati u ponedjeljak popodne službenici policije iz Bona požurili su na peron 1 nakon što su pozvani zbog svađe tri osobe. Tamo je policija zatekla 59-godišnjaka i još dvije osobe bosanskohercegovačkog porijekla (17 i 29 godina).
Policija navodi da je 59-godišnja žrtva izjavila kako ga je dvojac pokušao opljačkati dok se ukrcavao na voz.
Ukradene predmete tokom svađe osumnjičeni su bacili na peronu.
Nakon pregledanih snimaka s videonadzornih kamera policija je utvrdila tok događaja.
- Dvojica osumnjičenih i još jedna žena okružili su putnika dok je ulazio u voz. Dok je 17-godišnjak blokirao ulaz, 29-godišnjak je žrtvi zgrabio torbu preko ramena, a koju je potom trebao predati drugoj ženi. U tom trenutku žrtva je primijetila što se dogodilo. Službenici su uhapsili dvojicu osumnjičenih i pokrenuli hitni sudski postupak zbog organizirane krađe – navodi policija.
Policija još uvijek traga za trećom osumnjičenom osobom.
