Treći tenisač svijeta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Wimbledona.
Nakon četiri seta bio je bolji od Korejca Kwona.
–Početak je turnira, uvijek je nezgodno. Prije Wimbledona nisam imao mečeve, uvijek se u toj varijanti osjećaš malo manje konformno nego što bi htio. Pogotovo kada igrate protiv nekoga talentiranog kao što je Kwon. Bilo je to teško “probiti”, morao sam pronaći taktički način da preuzmem kontrolu nad bodom. Pomoglo mi je to što sam spasio break loptu u trećem setu. Da je tada postigao bod, moglo je biti drugačije. Na ovoj razini, jedna točka može puno promijeniti. – rekao je Đoković nakon sastanka.
Ovom pobjedom naš tenisač ima 80 trijumfa na sva četiri Grand Slama:
–Ovaj sport mi je dao sve. I dalje ga volim svim srcem, igram ga s puno strasti. Nisam više dijete, malo je to čudno, ali ljubav i plamen još uvijek gori u meni prema ovom sportu. I u ovoj fazi svoje karijere pokušavam igrati najbolji tenis. Što reći, 80, sad napadamo stotinu. – zaključio je Srbin.
U drugom kolu će igrati protiv Tanasija Kokinakisa ili Kamila Majčržaka.
Foto: Twitter / Wimbledon
www.sportskacentrala.com
