Iz političke stranke Hrvatski suverenisti su najoštrije osudili izjavu Brnabić.
- Ovakve izjave samo potvrđuju da službeni Beograd ima dijametralno suprotni pogled na stvaranje hrvatske države i na Domovinski rat te po ko zna koji put želi izjednačiti žrtvu i agresora – ocijenio je predsjednik stranke Marijan Pavliček.
- Ovim putem želimo podsjetiti Anu Brnabić da upravo u toj tzv. etnički čistoj Hrvatskoj sjedi potpredsjednica vlade iz srpske nacionalne manjine kao i tri zagarantovana saborska zastupnika.
Poručili su Brnabić da “prvo realno sagleda situaciju u vlastitom dvorištu jer je upravo na području Republike Srbije broj Hrvata u zadnjih 30 godina prepolovljen s nekadašnjih 105.000 na trenutnih 57.000”.
Također navode kako se radi o državi u kojoj rata nije bilo te u kojoj Hrvati nisu dizali balvan-revolucije počekom devedesetih i tražili odcjepljenje ili pak pripajanje Hrvatskoj.
Traže hitnu reakciju hrvatskog Ministarstva vanjskih i evropskih poslova Hrvatske, uručivanje službene protestne note i povlačenje hrvatskog ambasadora iz Beograda na konsultacije.
hayat.ba
