back to top

Zvezda je svladala Cedevitu Olimpiju i osigurala meč loptu u Ljubljani! (VIDEO)

košarkaši Crvene zvezde poveli su s 1:0 u polufinalnoj seriji AdmiralBet ABA lige pošto su u Beogradu svladali Cedevitu Olimpiju rezultatom 93:82 (26:23, 27:25, 18:15).

Domaći su bolje ušli u susret, poveli Waltersovim poenima, a nedugo nakon toga Kalinić je zabio za prvu trojku na utakmici.

Cedevita Olimpija je potom napravila seriju od 8:0, ali su se crveno-bijeli uspjeli odlijepiti pa su u jednom trenutku prve četvrtine vodili 24:17.

U nastavku je trener gostujuće momčadi tražio time-out, nakon čega su uslijedili dobri napadi Cedevite, a rezultat nakon prvoligaša bio je 26:23 u korist Zvezde.

Početkom druge dionice gosti su poenima Jake Blažiča uspjeli izjednačiti. Klupa Crvene zvezde upozorena je na žestoke proteste. U nastavku akcije lopta je pripala Kaliniću, koji je imao 3,2 sekunde i riješio je preko Radovanovića za 30:28.

Davidovac je sjajnim poenima povećao prednost crveno-bijelih, ali je Murić sjajnom trojkom smanjio prednost Zvezde.

Raspoložen je kod gostiju bio Poulenc, povukao se “gore-dole” pod prekršajem pored nekoliko igrača Crvene zvezde. Promašio je dodatno slobodno bacanje, ali je koš bio spektakularan za 44:42.

Nakon toga je spomenuti igrač pogodio tricu, a Walters je ubacio nove poene za Zvezdu, a rezultat je na kraju prvog poluvremena bio 53:48.

Početkom treće četvrtine Zvezda je održavala prednost, ali je u nastavku stvorila i dvoznamenkastu prednost.

Ponovno su doživjeli točenje goriva i sjajnom igrom na perimetru otežali svaki udarac gostiju. Lazić je u napadu pokupio dva važna ofenzivna skoka i pomogao do 67:57.

Gosti su imali dosta problema s prekršajima. Edjim je dobio 4. faul, a Murić ima 3 uz Dragića, dok je Zvezda, s druge strane, povećala prednost. Treću dionicu domaći su dobili rezultatom 18:15.

Zvezda je vrlo dobro kontrolirala utakmicu, Nikola Kalinić je svojim novim poenima doveo crveno-bijele u prednost 89:76, a Nikola Ivanović je ubacio fantastične poene prije njega.

Domaćin je do kraja susreta povećavao prednost i rutinski je čuvao za prvu pobjedu u polufinalnoj seriji.

Luka Mitrović postigao je 21 poen, Kalinić 17, Ivanović 16, a dvoznamenkasti su bili White i Walters s 10 poena.

U redovima Cedevite Olimpije Jaka Blažić postigao je 20 poena, Murić 14, Omić 11, a Pulen i Dragić po 10.

Sljedeći susret igra se 16. svibnja u Ljubljani.