back to top

UTAKMICA NA PECARI SLUŽBENO PREKINUTA NAKON DIVLJANJA NAVIJAČA

Naime, igrači gostujućeg tima Hamza Čataković i Amer Dupovac bili su pogođeni u glavu s tribina i utakmica je tada bila prekinuta. Sve je počelo nakon jednog prekršaja kraj aut-linije. Nastalo je koškanje igrača na terenu, a potom su navijači Širokog počeli ubacivati predmete na teren prema igračima Sarajeva. Tom prilikom pogođeni su Dupovac i Čataković, a sudija Grbić poslao je igrače u svlačionicu nakon što su se domaći navijači sukobili sa zaštitarima na tribinama. Čataković je potom na nosilima iznesen s terena, dok se Dupovac pridigao.

Nakon višeminutnog prekida nogometaši Sarajeva su odbili da se vrate na teren. S druge strane, Širokobriježani su izašli na teren, ali uzalud budući da je sudija Grbić mogao samo odsvirati i službeni prekid utakmice. Konačni epilog ovog susreta donijet će Nogometni savez BiH u narednim danima.

Inače, Bordo tim je odlično otvorio utakmicu i u prvih 15 minuta imao je dvije velike prilike. Prvo je Varešanović šutirao pored gola nakon odličnog proigravanja Kapića, a onda je nekoliko minuta kasnije užasno reagovao nakon ubacivanja Pidre te gotovo nevjerovatno promašio gol sa samo pet metara.

Širokobriježani su se potom stabilizovali nakon početnog naleta Sarajeva, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se tako ni mreže nisu tresle.

Samo sedam minuta igre u nastavku meča bilo je dovoljno da domaći povedu. Ikić je sjajno centrirao, a Vukoja zatresao mrežu Dizdarevića udarcem glavom za 2:0. Dvije minute kasnije Široki je mogao udvostručiti vodstvo, ali je ovaj put Ikić loše šutirao iz dobre pozicije.

Dizdarević je potom odlično intevrenisao nakon što se u prilici iznenada našao Mujan, a Sarajevo napokon uzvraća u 76. minuti kada je Čataković pogodio stativu iz slobodnjaka.

Na 2:0 povisio je Mujan devet minuta prije kraja utakmice. Ikić je šutirao, njegov udarac je bio izblokiran, a onda je na odbijenu loptu natrčao Mujan i tako, kako se prvobitno mislilo, riješio pitanje pobjednika. Ipak, kasnije su uslijedile nemile scene pa nastavka utakmice nije bilo.

U narednom kolu Sarajevo na Koševu dočekuju Slobodu, dok će Široki ugostiti Tuzla City.