Turković je zahvalila Indoneziji koja je prije 30 godina, 20. maja 1992. godine, priznala suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, ali i za svu pomoć koju je ta zemlja pružila Bosni i Hercegovini u protekle tri decenije. Ministrica je informirala domaćina o izazovima s kojima se BiH suočavala od sticanja nezavisnosti do danas, te predstavila napredak koji je ostvaren i bh. vanjskopolitičke ciljeve.
Potpredsjednik Amin, koji je ranije posjećivao BiH, naglasio je da Indonezija i Bosna i Hercegovina imaju duge i čvrste veze, te da je ta zemlja učestvovala u mirovnoj misiji u BiH, pomagala rekonstrukciju, ali i na druge načine.
Sagovornici su istakli da dvije prijateljske zemlje dijele iste vrijednosti, te da je potrebno nastaviti zajednički rad na unapređenju ekonomske i političke saradnje, oblasti turizma, proizvodnje, ali i promocije međureligijskog dijaloga.
Također, ministrica Turković se sastala i sa koordinirajućim ministrom za ekonomske poslove Airlanggom Hartartom, s kojim je razgovarala o jačanju ekonomske saradnje i mogućnostima investicija. Ministrica je prezentovala prednosti bh. tržišta, te rastuće oblasti u kojima je moguće ostvariti uspješnu saradnju. Istakla je da se saradnja može ostvariti u oblasti proizvodnje hrane i vode, zatim drvne, metalske i namjenske industrije, navodeći da se bh. proizvodi izvoze širom svijeta. Također, istaknuti su energetski sektor i infrastrukturni projekti kao oblasti moguće saradnje.
S obzirom na to da je Indonezija najmnogoljudnija muslimanska zemlja sa 270 miliona stanovnika, te četvrta po broju stanovnika u svijetu, razgovarano je i o mogućnostima saradnje u proizvodnji i izvozu proizvoda sa halal certifikatom.
S ciljem nastavka jačanja privrednih i političkih veza, istaknuta je neophodnost organizovanja bilateralnih konsultacija, ali i uzajamnih posjeta privrednih delegacija iz dvije zemlje u narednom periodu, kako bi se utvrdili najprioritetniji sektori za saradnju, saopćeno je iz Ministarstva vanjskih poslova BiH.