5.5 C
Sarajevo
Čet, 12, 22

Stotinjak Partizana u Zagrebu, mladi igrači efikasni

Košarkaši Partizana slavili su na startu ABA lige u Zagrebu protiv Cibone uvjerljivo sa 105-81.

Domaći Košarkaši odlično su ušli u utakmicu te su u prvom dijelu u jednom trenutku vodili i 8 razlike, nakon nešto manje od sedam minuta igre.

No, serijom 9-2 do kraja prve dionice crno-bijeli su se već potpuno vratili u susret i gubili sa samo pola koša (26-25).

Zagrepčani su neko vrijeme uspjeli zadržati prednost, tricom Bakovića na početku druge četvrtine poveli su 31-25, no ubrzo je uslijedila velika serija izabranika Željka Obradovića od 13-0. praktički odlučio pobjednika.

Tada je Partizan došao do dvoznamenkaste prednosti (33-43), koja je ubrzo do kraja poluvremena povećana na +18, ponajviše zahvaljujući dvjema brzim tricama Trifunovića i Exuma.

U drugom poluvremenu crno-beli su zadržali stečenu zalihu, a viđena su i dva atraktivna zakucavanja Matiasa Lessora. Nakon nešto više od pet minuta igre u drugom poluvremenu, Andušić tricom postiže +20 za svoju momčad, što je nova najveća prednost (70-50).

Ubrzo je i Balša Koprivica zabilježio sjajno zakucavanje nakon alley-oopa s Nanellijem, a koševima Tristana Vukčevića i Dantea Exuma na 25 poena u posljednjoj minuti treće četvrtine.

U posljednjih 10 minuta razlika i odnos na terenu je manje-više rutinski održavan, a petorku crno-bijelih činili su uglavnom mladi Košarkaši, pa je svoje prve poene postigao 19-godišnji Đorđije Jovanović, koji je skupio trica i zakucavanje u zadnjoj minuti.ukupno 7 poena.

Mijailović je govorio o ponudi Partizana i usporedio dva mandata u Zvezdi

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bili su novi kapetan Kevin Panter (3 skoka, 4 asistencije), Tristan Vukčević (4 skoka, 2 ukradene lopte) i Uroš Trifunović (3 skoka, 4 asistencije) sa po 14 poena. Dvoznamenkasti su bili i Papapetru s 11, te Lesor, Exum i Andušić s 10 poena.

U poraženoj momčadi Krešimir Ljubičić upisao je 19 koševa, a dvoznamenkasti su bili Lovro Mazalin i srpski internacionalac Nikola Malešević s po 10 koševa. Dobar je bio i drugi srpski igrač u redovima Cibone Aleksandar Aranitović s 9 poena, 5 skokova i jednom asistencijom.

Ipak, možda i najbolji igrač Cibone u ovoj utakmici bio je Borna Kapusta s nevjerojatnih 15 asistencija.