2.7 C
Sarajevo
Ned, 11, 22

Slavija deklasirala Zrinjski, Budućnost "slomila" Bosnu u posljednjoj četvrtini

Večeras su odigrana dva susreta muškog prvenstva u košarci, a Košarkaši Slavije su rutinski savladali Zrinjski rezultatom 69:50 (18:13, 19:15, 16:16, 16:6).

Slavija je kroz cijeli meč bila bolji tim i vodila je praktično od početka do kraja, a na poluvremenu je imala devet poena prednosti (37:28), da bi već sredinom treće četvrtine njena prednost postala dvocifrena. Zrinjski je kako-tako držao rezultatski priključak sve do posljednje dionice, kada Slavija ubacuje u brzinu više i na kraju slavi vrlo uvjerljiv trijumf.

Pobjedničku ekipu predvodio je Ajdin Penava sa 15 poena, 11 skokova i četiri asistencije, dok su kod Zrinjskog Glen Abram i Emir Čerkezović ubacili po 16 poena. Abram je tome dodao još tri, a Čerkezović pet skokova. Srđan Kocić i Adnan Arslanagić su također pružili dobre partije kod Slavije. Kocić je zabilježio 11 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Arslanagić 11 poena, dva skoka i pet asistencija.

Slavija je nastavila sa perfektnim otvorenjem sezone i ima tri pobjede iz isto toliko utakmica, dok Zrinjski ima tri poraza.

Bosna je rezultatom 81:77 (21:21, 19:18, 17:17, 20:25) poražena od Budućnosti na svom parketu, iako je meč bio izuzetno tvrd i mogao je otići na bilo koju stranu.

Kompletno prvo poluvrijeme prošlo je u izjednačenoj igri i velikom broju promjena u vodstvu, njih čak devet, a na kraju ovog perioda Bosna je vodila sa 40:39. Kroz cijelu treću četvrtinu Bosna je bila u prednosti, sve do samog kraja, kada Budućnost dolazi prvi put do vodstva u ovom dijelu igre, no njeno vodstvo kratko je trajalo i Bosna je ovu dionicu dobila sa 57:56.

JOVANOVIĆ NAKON NEOČEKIVANOG PORAZA: Naravno da je trener kriv, prihvatam to

Ipak, u posljednjoj četvrtini, Budućnost kreće dobro, uskoro stiže do prve ozbiljnije prednosti (68:60) i Bosni povratka nije bilo. Sarajevski tim je gubio sa 75:74 i 77:76, ali nije više nijednom uspio izjednačiti i vratiti se u meč, pa je Budućnost sačuvala svoju prednost.

Faris Verlašević je za Bosnu ubacio 23 poena, dodavši tome četiri skoka, dok je Adi Zahiragić za goste zabilježio 21 poen, uz po četiri skoka i asistencije, a Luka Jovanović 19 poena, osam skokova i tri asistencije. Dobru je partiju pružio i Muhamed Pašalić, sa ubačenih 16 poena, uz dva skoka i devet asistencija.

Bosna sada im pobjedu i dva poraza, dok Budućnost ima sve tri pobjede.